Оренда землі у Києві та області

Договір передачі земельного наділу в оренду землі – це угода, за якою орендодавець зобов’язується за певну плату передати орендарю ділянку землі у тимчасове користування та експлуатацію на встановлений термін, а орендар зобов’язується експлуатувати ділянку землі згідно з пунктами договору та нормами земельного законодавства.

Предметом цієї операції стають ділянки землі, які у володінні громадян, приватних осіб, муніципальної чи державній власності. Предмет за договором оренди землі набуває статусу переданого майна від однієї до іншої особи з дати державної реєстрації права на оренду, якщо інше не передбачено законом.

Власник ділянки землі має право висунути побажання підписати договір оренди землі у нотаріуса та вчинити скасування цього побажання. Висунення (скасування) побажання вважається правочином однієї сторони, яка підлягає посвідченню у нотаріуса. Дане побажання є обмеженням прав на ділянку землі та підлягає реєстрації в держорганах у порядку, визначеному Законом.

Період дії договору оренди ділянки встановлюється за згодою сторін. Такий строк не може бути більше 50 років. День завершення строку дії договору оренди вважається від дня його оформлення. Право оренди ділянки землі починається з часу реєстрації такого права в держорганах.

Договір оренди землі оформляється в письмовій формі і на вимогу якоїсь із сторін може бути засвідчений нотаріусом.

Істотними пунктами договору оренди землі є:

  • предмет оренди (номер кадастрового обліку, місцезнаходження та площу ділянки землі);
  • день оформлення та період дії договору оренди;
  • виплата оренди з публікацією її розміру, індексації, варіанта та умов розрахунків, часу, порядку її внесення змін та відповідальності за невиконання умов договору.

Якщо сторони не відмовляються від укладення договору оренди землі, можуть бути зазначені й інші умови.

Оренда земельної ділянки через аукціон у місті Київ

У ситуації отримання в оренду земельної ділянки у Києві та іншому місті на засадах аукціонних торгів базою для оформлення договору оренди стає результат аукціонів по землі. Якщо ви бажаєте прочитати більше, то перейдіть на портал https://agravery.com/uk/posts/show/aki-zemelni-dilanki-mozna-orenduvati-ci-pridbati-u-sistemi-prozorroprodazi-uze-u-listopadi. Варто зазначити, що вартість на земельні ділянки може відрізнятися від розташування. Наприклад, ближчі к центру Києва оренда земельної ділянку буде дорожче ніж за містом та в області.

Оплата оренди здійснюється шляхом передачі грошей орендодавцю. Якщо сторони згодні розрахунки щодо оплати землю можуть бути здійснені негрошовим способом. Оплата негрошовим способом має бути рівноцінною грошової ціни на товар за вартістю ринку на день оплати оренди.

Варіанти внесення плати за оренду землі, що перебуває у власності приватних осіб або підприємств, можуть змінюватися за згодою сторін..

Власник землі має право вимагати від особи, яка бере землю в оренду:

  • експлуатацію ділянки землі за її цільовою спрямованістю відповідно до укладеного договору;
  • збереження безпеки екології даної території та охорони здатності землі забезпечувати рослини вологою та поживними речовинами, виконання норм та правил;
  • дотримання режиму водоохоронних територій, навколо берегів захисних смуг, території особливого режиму використання земель та територій, що охороняються, а при оренді земельної ділянки разом з існуючим у її межах водним ресурсом — дотримання зобов’язань щодо виконання заходів з охорони та оптимізації стану екології водного ресурсу, використання водосховищ та ставків відповідно до певного порядку та режимів роботи, а також необхідність підписання права користування дамби, гідроелектростанції тощо та права водокористування;
  • регулярного внесення оплати за ділянку землі, а у разі оренди ділянок разом із водним ресурсом, що знаходяться на ньому, – також оплати оренди за водний ресурс.

Зобов’язання орендодавця:

  1. Передати для подальшого використання ділянку землі у стані, що підходить під всі умови договору оренди.
  2. У ході передачі ділянки землі в оренду забезпечуватиме відповідно до законодавства дотримання реалізації прав сторонніх осіб щодо ділянки оренди. 
  3. Не проводити дій, що перешкоджають орендарю використовувати орендовану ділянку землі.
  4. Виплатити орендарю витрати капіталу, пов’язані з оптимізацією стану ділянки оренди, що проводиться орендарем зі схвалення самого орендодавця.
  5. Інформувати орендаря про якісь недоліки та спеціальні властивості ділянки землі, в процесі її експлуатації які здатні спричинити загрозливі наслідки для екології та природи або стати причиною негативної зміни стану самої земельної ділянки.